تبلیغات
حرف دل - پاییز

پاییز

نوشته ی امیر علی ابراهیم زادهآمده است. این عاشق زیبا آمده است تا تابستان و زمستان را آشتی دهد.این استاد هنر آمده است تا جهانی را که غرق در سرماست، با رنگ های گرم خود گرم نماید...


در اینجا، درختان بزرگ و کوچک با لباس های مد روزشان خودنمایی می کنند. در اینجا چیزی که زیاد است، رنگ است: قرمز، نارنجی، زرد و قهوه ای رنگ هایی هستند که درختان برای لباس خود ی پسندند.اما افسوس که آنها لباس شان را به زودی کنار می گذارند و کفنی سفید از جنس برف می پوشند و تا رستاخیزشان، یعنی بهار به خواب می روند.

در این فصل، حیوانات مهاجر به سختی برای ترک خانه شان حاضر می شودند. در اینجاست که عروس طبیعت با لباس رنگارنگش آنها را بدرقه می کند و با نسیم خنک خود برای حیواناتی که می خواهند به خواب بروند، لالایی می خواند.

اما این آسمان است که به زیبایی مناظر پاییز می افزاید. آسمان صبح ها اشک می ریزد، ظهر ها آفتابش را بر پیکر طبیعت می تاباند. عصر ها با نسیمش درختان را نوازش  می کند و موقع غروب، در حالی که نگینی سرخ و درخشان را در افق در آغوش گرفته، هم رنگ جماعت می شود و لباس صورتی و نارنجی بر تن خود و ابر ها می کند.

پاییز یک شگفتی زیباست که عناصر طبیعت با دست در دست هم نهادن، آن راخلق کرده اند. بیایید ما هم دست در دست هم نهاده و در حفظ این طبیعت زیبا کوشا باشیم. 

نوشته ی امیر علی ابراهیم زاده
موضوعات مرتبط : امیر علی ابراهیم زاده، پاییز،
برچسب ها : پاییز، فصول، فصل، فصل ها، فصل های سال، انشا پاییز، متن ادبی پاییز،


تاریخ : یکشنبه 16 آذر 1393 | 03:23 ب.ظ | نویسنده : انصار الشهدا | نظرات