تبلیغات
حرف دل - من چیستم؟

من چیستم؟

امام علی (ع) فرموده اند: خود را بشناس تا خدا را بشناسی. قرن هاست که بشر سعی می کند خود را بشناسد که چیست، از چه اجزایی تشکیل شده و چگونه عمل می کند. اگر یم خواهید پاسخ بخش کوچکی از این سوالات را دریابید، با من همراه شوید تا شما به کمک قدرتمند ترین وسیله ممکن، یعنی تخیلتان، شما را به سفر خودشناسی ببرم .

...

میکروسکوپ ذهن را بین یک تا ده به توان منفی پنج متر متمرکز می کنیم. اینجا جهان نظم و همکاری است. این ها دستگاه ها و اعضای بدن هستند که با همکاری و همیاری تمام وظایف خود را با بیشترین نظم و دقت، زیر سرپرستی مغز انجام می دهند. آنها جامعه ای کوچک و زیبا می سازند.

حال بزرگنمایی مان را از ده به توان منفی پنج تا ده به توان منفی ده ادامه می دهیم. به جهان هنر و زیبایی خوش آمدید. در اینجا سلول ها هر کدام شهروند جامعه بدن هستند و با کمک سلول های دیگر، اعمال بدن را انجام می دهند.اگر کمی بزرگنمایی را ادامه دهیم به مولکول های عجیب، پیچیده و زیبایی برمی خوریم که مواد سازده و سوخت سلول ها هستند. اما گل سر سبد این مولکول ها، مولکول   DNAاست که کتاب آفرینش موجدات است و رمز های حیات در آن ها زخیره می شود.

بزرگنمایی مان را تا ده به توان منفی پانزده متر ادامه می دهیم تا وارد جهان شگفتی و عجایب شویم. اینجا فضای درون اتم هاست. در اینجا الکترون ها با سرعتی بیش از   سه هزار کیلومتر در ثانیه حرکت می کنند، از لایه به لایه و اتم به اتم دیگری می جهند. پروتون ها و نوترون های تنبل و سنگینی هم در هسته جا دارند که انگار تا واکنش هسته ای عظیمی اتفاق نیافتد میل به حرکت ندارند.

هر گاه اثر خلاقانه و بی نظیری را می بینیم، طراحش را تحسین و تشویق می کنیم. در اینجا جا دارد این خالق بی همتا و هنرمند را تحسین کنیم و او را شگر گوییم.


امیر علی ابراهیم زاده
موضوعات مرتبط : امیر علی ابراهیم زاده، من چیستم؟،
برچسب ها : انشا، متن ادبی، خلقت انسان، انسان، بدن، بدن انسان، DNA،


تاریخ : جمعه 21 آذر 1393 | 05:48 ب.ظ | نویسنده : انصار الشهدا | نظرات